БИОГРАФИЈА
Рођен сам 07.07.1950. године у Прибинићу (општина Теслић). Редовне и последипломске студије (група: Монетарна економија) завршио сам на Економском факултету у Београду, где сам одбранио и магистарски рад “Инфлација и акумулативна способност југословенске привреде” (ментор и председник комисије за одбрану: др Милутин Ћировић, редовни професор). Докторску дисертацију “Креирање примарнего денарја в Југославији” одбранио сам на Економском факултету у Љубљани (ментор: др Иван Рибникар, редовни професор, а председник комисије за одбрану др Иво Фабинц, редовни професор и тадашњи ректор Универзитета).
Непрекидно сам запослен од 01.01.1974. године. Почео сам као професор у Економској школи у Бечеју, да бих 01.09.1976. године (по завршетку последипломских студија) прешао на Економски факултет у Бањалуци где радим прво као асистент, а од 11.03.1980. године као доцент на предмету Монетарна економија. По пресељењу у Београд (01.12.1986. године) запошљавам се као саветник генералног директора “Металсервис”-а, а 01.02.1989. године прелазим у ИПМ “Змај” - Земун на место заменика генералног директора. Од 01.02.1992. године сам директор Представништва ИПМ “Змај” у Москви. На Економском институту у Београду запослио сам се 01.01.1994. године где радим као виши научни сарадник. У периоду 01.01.1994. до 01.09.1997. године узимам одсуство у Институту и продужавам боравак у Москви где радим као саветник у Представништву “Беоагенција”. Од 01.01.2002. године запослен сам као професор Монетарне економије и банкарства на Београдској пословној школи (Висока школа струковних студија).
Школске 1995/96 и 1996/97 године (заједно са мр Татјаном Душанић) одржао сам комплетна предавања и испите за редовне студенте Економског факултета на Институту међународног права и економије у Москви из предмета “Економија транзиције”. По повратку из Москве у Београд изабран сам у звање редовног професора универзитета и предавао сам (или још увек предајем) на редовним и/или последипломским студијама на Економским факултетима Универзитета у Београду, Бањалуци и Српском Сарајеву.
Поред тога, учествовао сам у изради већег броја пројеката на Економском факултету у Бања Луци, Техничком факултету у Новом Саду, Рударском институту у Београду, Технолошко-металуршком факултету у Београду, Институту за економику индустрије у Београду, Институту за тржишна истраживања у Београду и Економском институту у Београду. Посебно желим да истакнем да сам коаутор пројекта “Идентификација и анализа постојећег стања и програм финансијске консолидације ИПМ Змај – Земун” (и руководилац подпројекта “Финансијска консолидација”) коју је урадио Институт за економику индустрије 1988. године када су у “Змај”-у биле уведене привремене мере, те сам после прихваћања наведеног Пројекта од стране “Змај”-а, Беобанке и одговарајућих државних органа, почетком 1989. године дошао на место заменика генералног директора ИПМ “Змај” (фирме са 5.000 запослених) и практично реализовао предложене мере. За три године, колико сам остао на месту заменика генералног директора, ИПМ “Змај” је од најлошије постао најуспешнија фирма београдске машиноградње.
Из економске проблематике до сада сам објавио 18 књига (од којих једну у Москви - на руском језику) и преко 150 радова у домаћим и иностраним економским часописима, те саопштења на домаћим и међународним скуповима објављених у зборницима радова.
Такође сам објавио 4 књиге и око 100 текстова из области публицистике.